Blog

ADAkoop, kooperatiflerle el ele

Bilindiği üzere; bilişim ve iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesi ile dünyada olduğu gibi ülkemizde de üretimden tüketime, ulusal ve uluslararası ticarete hemen her alanda hızlı değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır!

 

Başka bir anlatımla; dünyamızın hızla dijitalleştiği günümüzde ticaretin de dijitalleşmesi kaçınılmaz olduğundan hemen her alanda “e-ticaret” faaliyetleri hızla gelişmektedir!

 

 Ülkemiz 2019 yılı verilerine göre yıllık e-ticaret hacmi henüz 136 milyar TL olup,  bunun ilerleyen yıllarda hızla artacağı kabul edilmektedir. Nitekim 2020 yılının ilk yarısında ise, covid’19 salgının da etkisiyle yaklaşık %48 artarken, “gıda maddeleri e-ticareti” %411 artış göstererek 1,5 milyar TL’yi geçmiştir.

Diğer taraftan; e-ticaretin her alanda hızla yaygınlaşması ile birlikte “Ticaret Bakanlığı” sistemin güvenliği ve kurumsallaştırılması için çeşitli tedbirler almıştır. Bunlardan en önemlisi “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi(ETBİS)”kurulmuş, E-ticaret sitelerinin güvenirliğini gösteren “GÜVEN DAMGASI” uygulaması hayata geçirilmiştir.

 

“Yurt içi ve yurt dışı e-ticaret” hedefleriyle kuruluş çalışmalarına 2020 yılı ocak ayında başladığımız “www.ada-koop.com e-ticaret sitemiz;

 

 -Gıda ve tarım ürünlerinde “üreticiden tüketiciye en kısa yolun” dijital ortamda temsilcisi olmak,

-Ülkemizde yerel kooperatif ve üreticilerimizin ürünlerinidijital platformda güvenilir markalara dönüştürmek,

-Kooperatif, Birlik, Üretici ve Tüketicilerimizi birer “iş ortağı” görerek pazar maliyetlerini asgariye indirmek,

- İş Ortağı kazanmadan kazanmamak,

- İş Ortağına kazandırarak kazanmak,

- İş Ortakları ile birlikte kaliteden taviz vermeden güvenli gıda tedarikçisi olmak,

 

İlkeleri ile faaliyete geçmektedir.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın

Kampanyalardan, İndirimler ve Yeni Çıkan Ürünlerden Haberdar Olmak İçin E-Bülten Listemize Katılın, Fırsatları Kaçırmayın!